1. Wszystkie oferty
  2. Opis oferty
  3. Rezerwacja oferty

Stefani ***

Bułgaria > Słoneczny Brzeg > Rawda

Ocena hotelu

(0 opinie)

Proszę czekać

Szczegóły oferty

Opis oferty:

Kategoria:
***

Region:
RAWDA / MORZE CZARNE

OPIS OBIEKTU:
Nowy hotel wybudowany w 2011 roku, według nowoczesnych standardów i z wielką dbałością o szczegóły. Hotel ten zasługuje w pełni na swoje 3*** ze względu na standard obsługi na najwyższym poziomie oraz bardzo ładne wnętrza i otoczenie.
Właściciele hotelu starają się, aby każdy gość traktowany był według indywidualnych potrzeb. Komfortowe, nowoczesne pokoje, elegancka restauracja, która już zdążyła zasłynąć ze smacznej kuchni oraz przesympatyczna obsługa gwarantują udany wypoczynek w tym obiekcie.

USYTUOWANIE:
Hotel położony jest ok. 150 m od najładniejszej, piaszczystej plaży w Rawdzie (parasole i leżaki na plaży odpłatnie) oraz ok. 300 m od centrum, gdzie znajduje się wiele restauracji, sklepów i kafejek.
Do historycznego centrum Nessebaru - największej atrakcji turystycznej w Bułgarii jest ok. 2,5 km oraz ok. 4,5 km od centrum gwarnego Słonecznego Brzegu.

WYPOSAżENIE:
4-piętrowy kameralny hotel łączy przytulny styl z nowoczesnym wykończeniem wnętrz. Do dyspozycji gości jest tu restauracja-bar z tarasem na świeżym powietrzu słynąca ze smacznych, rybnych dań. Obiekt oferuje następujące udogodnienia - bilard, telewizja kablowa, bezpłatny Internet WI FI, sprzęt do prasowania.
Hotel posiada dużą panoramiczną windę, dzięki czemu jest dostępny także dla osób niepełnosprawnych. Kat.lok. 2*.

POKOJE:
Hotel posiada pięknie zaaranżowane, duże pokoje 2 osobowe z możliwością jednej lub dwóch dostawek. Wszystkie pokoje są wyposażone w łazienkę z WC , lodówkę, TV, klimatyzację (bezpłatnie).
Każdy z pokoi posiada duży balkon.

WYżYWIENIE:
Śniadania w formie bufetu, do śniadania kawa espresso, nescafe, cappuccino z automatu bez ograniczeń. Obiadokolacje serwowane (za dopłatą) - wybór z dwóch zestawów.
Do obiadokolacji podawana jest szklanka piwa z beczki lub napój bezalkoholowy.

CENA ZAWIERA:
10 noclegów, 10 śniadań, opiekę rezydenta, VAT.

CENA NIE ZAWIERA:
Opłaty za 10 obiadokolacji 60 Euro/os. dorosła, 30 Euro/dziecko do 12 lat (płatne obowiązkowo w Bułgarii - po zarezerwowaniu oferty z obiadokolacjami)
Opłaty administracyjnej 20 Euro/osoba/turnus (płatne w Bułgarii)
Dopłaty do pokoju jednoosobowego 450 zł.

ZNIżKI:
Zniżki zgodnie z cennikiem na stronie www.okservices.pl lub w systemie rezerwacyjnym.

Samochodem do Bułgarii:
Urlop z dojazdem własnym ma bardzo wiele zalet. Podróżując do wybranego miejsca możesz zwiedzić ciekawe kraje, poza tym nie będziesz ograniczony do jednego miejsca pobytu.
Warto wybrać się samochodem do Bułgarii, choćby po to by spróbować najsłynniejszej potrawy tego kraju… jogurtu. Ponoć pity regularnie pozwala na zachowanie długowieczności. Warto dobrze zaopatrzyć samochód i wybrać się do Grabowa, bułgarskiego odpowiednika polskiego Wąchocka, którego mieszkańcy słyną ze skąpstwa, które bije na głowę szkockie. Lasy, jeziora, rzeki, 12 parków narodowych, każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak dojechać:
Droga Samochodem do Bułgarii nie jest łatwa, ale może być przyjemna i pełna wrażeń. Siłą rzeczy musimy przejechać kilka państw by dotrzeć do celu. Jedną z możliwości dotarcia na miejsce jest pokonywanie drogi z Polski przez Ukrainę i Rumunię, która sąsiaduje z naszym celem podróży. Drugą opcją jest droga przez Słowację, Węgry i Rumunię - droga dłuższa, ale można więcej zwiedzić. Na Słowacji i Węgrzech są również lepsze drogi, należy jednak uważać na czujnych Słowackich policjantów.
Trzecią opcją, o około 300 km dłuższą, jest wjazd przez Serbię. Jednak ze względu na nieco lepsze drogi niż w Rumunii czasowo może ta trasa wyjść porównywalnie. Należy jednak się liczyć z kolejkami na granicach z Serbią, których na trasie przez Rumunię nie doświadczymy. Jadąc przez Serbię należy pamiętać o wcześniejszym zaopatrzeniu się w zieloną kartę. W Polsce otrzymamy ją za darmo, na granicy serbskiej zapłacimy około 100 euro.
Jeśli zdecydujemy się jednak na wjazd przez Rumunię, musimy przygotować się na kiepski stan dróg, choć ostatnio uległo to znacznej poprawie. W Rumunii mamy do dyspozycji kilka przejść granicznych z Bułgarią. Przejścia w Widinie, Ruse, Silistra, Kardam i Durankułak. Na małych przejściach granicznych może zdarzyć się problem z zakupem winiety i konieczność jazdy do innego przejścia. Decydując się na przejście graniczne w Ruse będziemy musieli zapłacić 6 euro za przejazd mostem nad Dunajem (dane z sierpnia 2009). Na Dunaju kursują również promy przewożące ludzi i samochody, koszt przeprawy jednej osoby wynosi 3 euro.
Jeśli pobyt nie będzie przekraczał 90 dni, granice możemy przekraczać z dowodem osobistym, ważnym minimum 6 miesięcy ponad termin pobytu. Równie dobrze zamiast dowodu osobistego możemy okazać się paszportem, musi być ważny minimum 3 miesiące ponad okres pobytu.

Wjeżdżasz i płacisz:
O tym, że jest się posiadaczem samochodu bułgarskie przepisy przypominają już od samej granicy. W Bułgarii z dniem 1 stycznia 2005 roku weszła ustawa o obowiązkowych winietach m.in. dla samochodów osobowych. Brak winiety kosztuje 100 lewów. Winieta miesięczna - 25 leva (około 13 euro), a tygodniowa 10 leva (około 6 euro). Całe szczęście po wejściu Bułgarii do strefy Schengen, przejście graniczne jest tylko z nazwy i nie musimy już się obawiać dodatkowych opłat, które obowiązywały wcześniej. Z relacji podróżujących do Bułgarii wynika, że lepiej zatankować w Polsce lub dopiero w Rumunii, gdzie ceny paliw są niższe, niż w Bułgarii, na Węgrzech i Słowacji.
Większość stacji benzynowych na terenie Bułgarii jest czynna od 6.00 - 21.30, jednak coraz więcej pojawia się stacji czynnych 24h na dobę. W dystrybutorach znajdziemy bezołowiową 95 i 91 oraz diesel i LPG. Na większości stacji można już płacić kartą kredytową, jednak wybierając się "w teren" warto zabrać gotówkę, na małych stacjach może nie być terminala.

Na drodze:
Za kierownicą samochodu na terenie Bułgarii może usiąść osoba, która skończyła 18 lat i która nie może mieć więcej niż 0,5 promila alkoholu we krwi. Na przednich siedzeniach może usiąść osoba, która skończyła 12 lat.
Po Bułgarii możemy spokojnie poruszać się mając polskie lub międzynarodowe prawo jazdy. Zabronione jest udostępnianie swojego samochodu obywatelowi bułgarskiemu. Bułgar nie może prowadzić auta należącego do Polaka chyba, że posiada notarialnie poświadczone pełnomocnictwo od właściciela. To samo tyczy się pożyczonego przez Polaka auta.
Należy poruszać się samochodem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa z przodu, na tylnym siedzeniu nie są obowiązkowe, do tego trójkąt ostrzegawczy, apteczka, gaśnica. Zaleca się, aby w bagażniku znalazły się zapasowe żarówki, a na kołach minimalna grubość bieżnika opon, czyli 1,6 mm. Wysiadając z samochodu na terenie niezabudowanym, należy mieć na sobie kamizelkę odblaskową.
Prędkości. Na terenie zabudowanym nie można jechać więcej niż 50 km/h, poza nim dozwolona jest prędkość do 90 km/h. Na autostradach nie wolno jechać więcej niż 120 km/h.
W miastach, w tak zwanych strefach krótkiego parkowania - Blue zone, możemy stać od 30 minut do 1 godziny. Opłaty za postój reguluje się za pomocą kuponów parkingowych do nabycia w kiosku lub od wyznaczonej osoby na parkingu. Poza terenem zabudowanym, można parkować tylko w miejscach oznaczonych literą "P".
Kary za wykroczenia popełnione na drodze należą do tych dotkliwych. Za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu grozi grzywna od 400 do 2000 lewów. Gorzej gdy pijany kierowca spowoduje wypadek, w takim przypadku sąd może zdecydować o karze pozbawienia wolności i zatrzymaniu prawa jazdy. Za przejazd na czerwonym świetle musimy się liczyć z mandatem w wysokości 60 lewów, za nieprawidłowe parkowanie - 80 lewów, za przekroczenie dozwolonej prędkości od 40 do 2000 lewów.

Ważne telefony:
- Policja - 166,
- Policja drogowa - 165,
- Pogotowie ratunkowe - 150,
- Straż pożarna - 160,
- Pomoc drogowa - 146.

W skrócie:
Dużo formalności, surowe kary, ale okraszone pięknymi widokami, obecnością jezior, czystymi plażami i pięknymi dolinami. Poza tym szeroki wachlarz wydarzeń kulturalnych - wieczory folklorystyczne i koncerty na żywo. Nie zastanawiaj się dłużej, przekonaj się, że naprawdę warto pojechać samochodem do Bułgarii.

Podobne hotele:

Kontakt z naszymi konsultantami

12

rezerwacje@odpoczne.pl

Rezerwując z nami masz:

  • brak prowizji - ceny jak u organizatora
  • oferta sprawdzonych biur podróży
  • gwarancja najniższej ceny
  • bezpieczne zakupy
  • kompetentni doradcy dostępni 7 dni w tygodniu

Gwarancja najniższej ceny

Newsletter Odpoczne.pl

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o ofertach i okazjach, podaj swój adres e-mail:

Ładowanie...