1. Wszystkie oferty
  2. Opis oferty
  3. Rezerwacja oferty

Kairaba Beach *****

Gambia > Bandżul > Kololi

Ocena hotelu

(0 opinie)

Proszę czekać

Szczegóły oferty

Opis oferty:

Kategoria:
*****

Opis oferty:
 
Położenie:
Hotel położony w najatrakcyjniejszym punkcie wybrzeża w miejscowoœci Kololi. Do centrum Kololi zaledwie 300 m. Znajdziemy tam liczne restauracje, bary, sklepy, stragany z pamištkami.
Transfer z lotniska do hotelu trwa około 40 min.
Plaża:
Hotel położony przy szerokiej, piaszczystej plaży. Serwis plażowy (parasole i leżaki) - bezpłatnie.
Do dyspozycji goœci:
Ten luksusowy hotel słynie z doskonale utrzymanego, tropikalnego ogrodu i ciekawej architektury.
Recepcja 24 - godz., wygodne lobby przy recepcji, duży basen z brodzikiem dla dzieci, duży taras słoneczny, leżaki i parasole przy basenie (bezpłatnie), ręczniki plażowe, w sumie 9 barów i restauracji w całym obiekcie, w tym restauracja a`la carte, bar przy basenie, bar na plaży, lodziarnia. Centrum fitness i Spa oraz salon kosmetyczny (zabiegi w salonie dodatkowo płatne), centrum biznesowo-konferencyjne, plac zabaw dla dzieci, sklep z pamištkami, parking. Hotel akceptuje karty płatnicze, VISA.
Pokoje:
Obiekt posiada 160 luksusowych pokoi, w tym 2 - osobowe (bez możliwoœci dostawki) z łazienkš (suszarka do włosów), balkonem lub tarasem. Ponadto: TV-sat, telefon, indywidualnie sterowana klimatyzacja, zestaw do kawy i herbaty, minibar i sejf (dodatkowo płatny).
Wyżywienie:
Œniadania w formie bogatego bufetu. Możliwa dopłata do obiadokolacji.
Program sportowy i animacyjny:
Hotel organizuje bogaty program animacyjny w cišgu dnia i wieczorem. Na terenie obiektu: sale fitness, siłownia, siatkówka plażowa, bilard, tenis stołowy, boccia, strzelanie z łuku, za dopłatš wędkowanie i wyprawy ornitologiczne z przewodnikiem. W pobliżu dostępne również sporty wodne, jazda konna, golf.
Internet:
Bezprzewodowy internet Wi-Fi - w ogólnodostępnych częœciach hotelu - bezpłatny.
Kategoria lokalna:
*****
Strona www:
www.kairabahotel.com
Naszym zdaniem:
Hotel posiada wszelkie atrybuty niezbędne do wygodnego i co ważne nie nudnego wypoczynku. Obiekt chwalony za œwietnš obsługę i fantastyczne wyżywienie. Jesteœmy przekonani, że spełni wymagania najbardziej wymagajšcych klientów.

œwiadczenia:
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem charterowym (międzylšdowanie techniczne na Wyspach Kanaryjskich lub w Afryce Płn.), opłaty lotniskowe,transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeœli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Inne:
Szczepienia
Przy wylocie do Gambii niezbędne jest szczepienie przeciwko żółtej febrze (wpis do żółtej ksišżeczki, którš należy zabrać ze sobš). W przypadku, gdy Klient nie może przyjšć szczepionki, prosimy o zabranie zaœwiadczenia od lekarza (specjalisty chorób tropikalnych) w języku angielskim o przeciwskazaniach. W rejonie Senegalu i Gambii zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze œrodkiem DEET, ubrań zakrywajšcych ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).
Waluta
1 dalasi GMD (1 EUR = ok.50 GMD). Niewiele jest automatów obsługujšcych karty kredytowe, zaleca się więc zabranie gotówki. Euro (EUR), dolary amerykańskie (USD) oraz Franki Afrykańskiej Wspólnoty Finansowej (XAF) - œrodek płatniczy w krajach sšsiednich - uznawane sš np. na targu lub przy zakupie pamištek.
Czas
-2 godziny w stosunku do czasu polskiego
Wiza
Wroku 2013został zniesiony obowišzek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Wymagana ważnoœć paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu.
Orientacyjne ceny
Obiad w tawernie ok.5-10 EUR, woda 1 l. - ok. 0,5 EUR, piwo w barze ok. 1 EUR, kawa w kawiarni ok. 1 EUR
Elektrycznoœć
Napięcie 220V/50 Hz. W większoœci hoteli wtyczki dostosowane do naszych urzšdzeń elektrycznych. Występujš również wtyczki typu G (używanymi w Wielkiej Brytanii). Warto więczaopatrzyć się w odpowiedniš przejœciówkę.
Telefony
Telefony komórkowe działajš prawie na terenie całej Gambii. Koszty oraz dostępnoœć prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.
Szczepienia
Wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze (potwierdzone w międzynarodowej ksišżeczce zdrowia), zalecana jest profilaktyka antymalaryczna.
Bezpieczeństwo
Gambia to kraj bardzo przyjazny turystom, jego mieszkańcy sš bardzo mili, uprzejmi i nienachalni. Zdecydowanie dobrym kontaktom sprzyja obowišzujšcy tu język angielski, który w Gambii jest językiem urzędowym. Oczywiœcie zaleca się ostrożnoœć i rozwagę, każdy hotel dysponuje sejfami, gdzie należy zdeponować dokumenty i wartoœciowe rzeczy.
Napiwki
Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków, zwyczajowo wręcza się je bagażowym, kierowcom, kelnerom, obsłudze hotelu.
W regionie
Banjul- stolica i czwarte co do wielkoœci miasto Gambii (największe jest pobliskie miasto Serrekunda), usytuowane na wyspie St. Mary (albo Banjul Island) u ujœcia rzeki Gambii do Oceanu Atlantyckiego.

Wycieczki lokalne:
Makasutu Culture Forest - Park przyrody Makasutu
Całodzienna wycieczka do bardzo dużego, zróżnicowanego Parku Przyrodu Makasutu, położonego nad brzegiem pięknego dopływu meandrujšcej rzeki Gambia. Na terenie tego parku znajdziemy wiele różnych ekosystemów. Sawanny, lasy mangrowe, afrykański busz i łški to dom wielu gatunków zwierzšt, m.in. spotkać tu można setki gatunków ptaków, 3 gatunki małp, warany, jelenie karłowate.
W programie wycieczki tradycyjna obserwacja ptaków i zwierzšt z lokalnych łódek, spacer po parku z przewodnikiem. Tutaj rowniez bedziemy mogli zobaczyc zbieranie ostryg. Następnie udamy się na lunch, gdzie będziemy mogli spróbować najlepszych, afrykańskich dań w tym regionie. Podczas lunchu pokaz lokalnych tańców z muzykš. Cena ok. 45 EUR/os.
Roots
Rejs œladami Kunta Kinte, bohatera słynnego serialu "Korzenie". Serial opowiada o korzeniach oraz losach pierwszych afroamerykańskich mieszkańcow USA.
Wycieczkę rozpoczniemy w Banjul, skšd popłyniemy do Albredy, która niegdyœ była francuskim punkten handlowym w epoce niewolnictwa. Zwiedzimy muzeum niewolnictwa, koœciół, jeden z pierwszych w Gambii oraz flagę wolnoœci. Następnie udamy się do Juffureh, wsi, w której znajduje się dom słynnego niewolnika, na podstawie którego losów, powstał serial. Następnie rejs łodziš na wyspę James, druga nazwa wyspa Kunta Kinteh. Znajduje się tu Fort James, który wraz z kilkoma historycznymi budowlami w pobliskiej Albredzie, został wpisany na listę œwiatowego dziedzictwa UNESCO. Historia tej wyspy jest niezwykla i niestety jej istnienie jest zagrożone ze względu na stale podnoszšcy się poziom wod, które obmywajš ruiny dawnego fortu. Rejs powrotny bo Banjul, transfer do odpowiednich hoteli.(na statku lunch, w cenie wycieczki). Cena ok. 45 EUR/os.
Banjul
Wycieczkę do stolicy Gambii rozpoczniemy od odwiedzenia wioski rybackiej Bakau. Zatrzymamy się przy najbardziej ruchliwym porcie, gdzie będziemy mogli zobaczyć rybaków w trakcie wyładunku swoich połowów, kobiety w trakcie czyszczenia ryb, które sš ważnym składnikiem lokalnej kuchni. Przejazd do Serrekundy, największego miasta Gambii, czas wolny na zakupy pamištek. Następnie kierujemy się w stronę Banjul. Poznamy historię okolicy i miasta. Zatrzymamy się przy Muzeum Narodowym, gdzie poznamy więcej szczegółow na temat kultury, tradycji i tutejszych obyczajów. W trakcie spaceru po mieœcie zatrzymamy się na rynku œw. Alberta. Przerwa na lunch w nowej restauracji Bachus, gdzie w formie bufetu podawane sš najlepsze afrykańskie dania.
Ostatnim punktem wycieczki jest łuk triumfalny Arch 22, z którego można podziwiać widok na całe miasto. Cena ok. 35 EUR/os.
Uwaga! Organizatorem wycieczek nie jest Rainbow Tours, a lokalne biuro, które odpowiada za jakoœć serwisu. Ustala też ich program, ceny i terminy wyjazdów, dlatego ewentualne reklamacje należy kierować bezpoœrednio do organizatora. Podane w katalogu opisy i ceny sš jedynie orientacyjne, szczegółowe informacje otrzymacie Państwo u naszego przedstawiciela w Gambii Rezydent jest jedynie poœrednikiem w zapisie na imprezy fakultatywne. Min. iloœć uczestników to 15 osób. Przed i po sezonie niektóre wycieczki nie sš organizowane.

Podobne hotele:

Kontakt z naszymi konsultantami

12

rezerwacje@odpoczne.pl

Rezerwując z nami masz:

  • brak prowizji - ceny jak u organizatora
  • oferta sprawdzonych biur podróży
  • gwarancja najniższej ceny
  • bezpieczne zakupy
  • kompetentni doradcy dostępni 7 dni w tygodniu

Gwarancja najniższej ceny

Newsletter Odpoczne.pl

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o ofertach i okazjach, podaj swój adres e-mail:

Ładowanie...
### Odpoczne.pl - hotel egipt