1. Wszystkie oferty
  2. Opis oferty
  3. Rezerwacja oferty

Sentido Rosa Beach Resort ****

Tunezja > Monastir > Skanes

od dnia:
17.10.2019
wyżywienie:
AI - all inclusive
organizator:
Rainbow Tours
ceny od:
1770 zł /os.
wyloty /
wyjazdy z:
Katowice

Ocena hotelu

(6 opinie)

Proszę czekać

Szczegóły oferty

Opis oferty:

Kategoria:
****

Opis oferty:
 
Położenie:
Hotel znajduje się w turystycznej częœci Monastyru - Skanes, w odległoœci ok. 2 km od lotniska w Monastirze oraz ok. 5 km od centrum Monastyru, z medinš, restauracjami oraz możliwoœciš zakupów i rozrywki.
Plaża:
Bezpoœrednio przy hotelu znajduje się piaszczysta plaża, z łagodnym zejœciem do morza. Leżaki i parasole bezpłatne.
Do dyspozycji goœci:
Obiekt należy do sieci Sentido Hotels i w 2009 r. został gruntownie przebudowany.
W budynku głównym znajduje się recepcja 24 - godz., windy, sala telewizyjna, restauracja główna dla niepalšcych, 3 restauracje à la carte, bary, kawiarnia mauretańska (fajka wodna za opłatš), sklep z pamištkami. W częœci zewnętrznej jest basen z wodš morskš, bar z przekšskami (czynny w zależnoœci od aktualnych warunków pogodowych), taras słoneczny. Leżaki, parasole słoneczne przy basenie w cenie, materace na leżaki za dodatkowš opłatš. Ręczniki kšpielowe za kaucjš. Hotel jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
Pokoje:
Obiekt dysponuje 398 eleganckimi i nowoczeœnie urzšdzonymi pokojami standardowymi. Na wyposażenie pokoi składa się: indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (wanna, wc, suszarka), telefon, TV-sat, minibar (płatny dodatkowo), sejf (ok. 15 TND/tydzień), balkon lub taras (stolik i krzesełka).
Na zamówienie bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat.
Wyżywienie:
All Inclusive: œniadanie (6:00-10:00), póŸne œniadanie kontynentalne (10:00-11:00), obiad (12:30-14:30), kolacja (18:30-22:00) w formie bufetu w restauracji głównej. 3 razy w tygodniu bufet tematyczny. Lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe: wino, piwo, gin, wódka, whisky, likiery, koktajle w barze La Rosa (10:00-24:00), w barze Le Palmier (10:00-24:00). Napoje bezalkoholowe w barze La Cabane 24 godz. 1 x na pobyt kolacja w jednej z 3 restauracji à la carte (wymagana wczeœniejsza rezerwacja).
Program sportowy i animacyjny:
Duży basen (leżaki i parasole bezpłatne), kryty basen, mini-klub dla dzieci (4-12 lat), aerobic, gimnastyka w wodzie, sporty wodne na plaży, strzelanie z łuku, darts, kręgle, tenis stołowy, mini-futbol, mini-golf, water polo, siatkówka, 2 korty tenisowe (oœwietlenie dodatkowo płatne), klub fitness oraz wieczorne programy animacyjne (kabarety, pokazy, wieczorki tunezyjskie). Za dodatkowš opłatš: bilard, salon gier video i centrum zdrowia (masaże, hammam, sauna).W okolicy znajduje się znana dyskoteka Locomotive. Pozostałe rozrywki i życie nocne w centrum Skanes lub Monastiru.
Internet:
W lobby internet Wi-Fi - bezpłatny.
Kategoria lokalna:
****
Strona www:
www.sentidohotels.com
Naszym zdaniem:
Bardzo dobra propozycja dla rodzin z dziećmi oraz wszystkich szukajšcych odrobiny spokoju, ze względu na lokalizację w zacisznej okolicy, z dala od kurortów turystycznych.

Program:
Wyloty z: Warszawy, Katowic, Krakowa, Poznania, Gdańska, Wrocławia, łodzi i Rzeszowa. Zbiórka na 2 godz. Przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow Tours na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: www.rozklady.rainbowtours.pl.

œwiadczenia:
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem z opłatš lotniskowš, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków (nie dotyczy All inclusive) oraz innych wydatków osobistych.
Uwaga!Dodatkowo płatny podatek wyjazdowy (na lotnisku, w dniu wyjazdu, ok. 30 dinarów/13 EUR).

Inne:
TUNEZJA informacje ogólne

Waluta
TND - dinar tunezyjski. Dinary nie sš walutš wymienialnš poza Tunezjš. Warto zabrać ze sobš EURO lub dolary które wymienić można w każdym hotelu. Dinarów nie można wywozić i pozostałe należy wymienić na lotnisku na dewizy (będzie do tego potrzebny kwit wymiany).
Napiwki
Przyjęte choć nie obowišzkowe jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Zarobki w Tunezji nie sš wysokie i napiwki sš często pomocš finansowš. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach. Taksówkarze wiozšc turystów też często sami zaokršglajš należne kwoty.

Wiza
Każdy podróżny musi mieć paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z Tunezji. Przy pobytach do 90 dni obywateli polskich nie obowišzujš wizy.

Czas
Czas taki jak w Polsce.

Orientacyjne ceny
Hamburger - 3 TND woda 1,5 l - 0.5 TND piwo 1.5 TL w sklepie Na bazarach i w małych sklepikach warto się targować.

Poczta
W większoœci hoteli sš ustawione skrzynki do których można wrzucać kartki pocztowe. Kupujšc kartki warto od razu zadbać o znaczki na pocztę lotniczš. Znaczek na kartkę pocztowš kosztuje 0.75 TND.

Elektrycznoœć
Napięcie 220 V, 50 Hz. Urzšdzenia z polskimi wtyczkami działajš bez problemów.

Telefony
Telefony komórkowe działajš prawie w całej Tunezji. Rozmowy lokalne sš tanie, natomiast zagraniczne - drogie. Koszty połšczeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

Tunezja
Jedno z pierwszych wakacyjnych miejsc Polaków nadal przycišga jak magnes pięknymi plażami, orientalnš kuchniš i ciepłym morzem. Prawdziwe orientalne wrażenia zapewnia pustynia i tunezyjskie miasta z ich niepowtarzalnym arabskim klimatem, kolorami, smakami i zapachami przypraw które trudno znaleŸć w innej częœci œwiata.
Miejscowoœci wakacyjne na wybrzeżu Tunezji:
Port el Kantaoui
Położony tuż obok Sousse, z malowniczym portem jachtowym, który jest centrum życia nocnego miejscowoœci. Tu znajdujš się piękne piaszczyste plaże i luksusowe hotele oraz 36 dołkowe pole golfowe. Zaletš kurortu jest również bliskoœć Sousse, gdzie warto odwiedzić starš medinę z niesamowitym lokalnym bazarem - sukiem.

Monastir
Strefa hotelowa Monastiru to kilka kilometrów piaszczystej plaży, która zachęca do wieczornych spacerów. Sam Monastir był kiedyœ rybackš wioskš, ale od wielu lat intensywnie się rozwija i obecnie jest sporym miastem. Warto wybrać się z hotelu do centrum miasta i zobaczyć górujšcy nad miastem Ribat z IX w.

Hammamet
Jest jednym z najbardziej znanych kurortów tunezyjskiego wybrzeża. Zwane miastem jaœminu lub rajskim ogrodem zachwyca szerokimi plażami i licznymi możliwoœciami uprawiania sportów wodnych. W Hammamecie znajduje się wiele restauracji kawiarni i barów. Warto odwiedzić zabytkowš częœć miasta - za obronnymi murami kryjš się wšskie uliczki i meczety.

Mahdia
Leży ok. 50 km na południe od Sousse. Jest to kurort nieco mniejszy od Sousse, czy Hammametu, jednak nie mniej atrakcyjny. Plaże Mahdii sš uznawane za jedne z najlepszych w kraju. Jednoczeœnie Mahdia ma bogate tradycje kulturalno-religijne i dlatego stanowi również atrakcję krajoznawczš.

Wycieczki lokalne:
TUNIS - KARTAGINA - SIDI BOU SAID
Proponujemy Państwu 1- dniowš wycieczkę do stolicy Tunezji Tunisu. Tam zobaczycie Państwo m.in. Stare Miasto wpisane na Listę Œwiatowego Dziedzictwa UNESCO. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w historycznej Kartaginie, gdzie zwiedzimy Muzeum Archeologiczne na Wzgórzu Byrsa, skšd rozpoœciera się piękna panorama na całe miasto. Czaka nas również wizyta w Termach Antoniusza założonych przez Rzymian.Na koniec wycieczki zobaczymy piękne biało-niebieskie miasteczko Sidi Bou Said przypominajšce greckie Santorini. Cena ok.85 DT.

REJS STATKIEM PIRACKIM
Trzy godziny rejsu wzdłuż wybrzeża. To impreza dla osób lubišcych dobrš zabawę. W programie m. in. animacje w wykonaniu załogi statku, wspólna zabawa oraz poczęstunek. Możliwoœć kšpieli oraz łowienia ryb. Cena ok. 35 DT.

SAFARI - 2 dni
1 dzień: wyjazd z hotelu wczeœnie rano. W programie przewidziano zwiedzanie: Amfiteatru Rzymskiego z III w. p.n.e.- El Jem, przejazd przez gaje oliwne w kierunku Matmaty. Matmata - zwiedzanie domów berberyjskich (Berberowie to rdzenni mieszkańcy Tunezji). Lunch w berberyjskiej restauracji. Przejazd do Douz - bramy Sahary - typowej oazy pustynnej. Dla chętnych przejażdżka na wielbłšdzie (dodatkowo płatna 15 DT). Podziwianie zachodu słońca na pustyni. Nocleg w hotelu.
2 dzień: Wyjazd z hotelu. Przejazd nad jezioro Chott El Jerid - największe wyschnięte słone jezioro Afryki, gdzie będziemy oglšdać wschód słońca. Przerwa na fotografowanie. Przejazd do Tozeur lub w okolice Tozeur, gdzie będzie czas wolny. Przejażdżka jeepami. Przejazd do oaz górskich - Chebika i Tamerza, następnie obiad w Metlaoui. Kairouan - tzw. czwarta stolica Islamu - zwiedzanie muzeum dywanów berberyjskich. Wieczorem powrót do hotelu. Cena ok. 190 DT.

MEDINAT AL ZAHRA
Jedyne tego typu przedstawienie w całej Tunezji. Składa się ono z kilku częœci: na poczštek pokaz woltyżerki i przedstawienie na wolnym powietrzu z muzykš i tańcami, do których zapraszani sš również turyœci. Następnie rozpocznie się kolacja z tradycyjnymi potrawami kuchni tunezyjskiej (wino i napoje bezalkoholowe wliczone w cenę), której towarzyszš odbywajšce się na scenie pokazy zręcznoœci miejscowych artystów. Na koniec niesamowity spektakl multimedialny "œwiatło i dŸwięk" przedstawiajšcy 3000 lat tunezyjskiej historii - widowisko na bardzo wysokim poziomie, przedstawione w nowoczesny i niezwykle interesujšcy sposób - szczególnie polecamy! Cena ok. 60 DT.

PARK FRIGUIA
Wycieczka do ogrodu zoologicznego założonego na powierzchni 36 ha między Sousse a Hammametem. Można tu oglšdać ponad 400 zwierzšt prawie 60 gatunków w pięknym ogrodzie przypominajšcym ich naturalne œrodowisko, a także œcieżki edukacyjne i punkty widokowe. Na zakończenie kolacja z afrykańskim show z elementami folkloru tunezyjskiego. Napoje bezalkoholowe i wino wliczone w cenę. Cena ok. 60 DT.

Uwaga! Wycieczki prowadzone sš w języku polskim. Ich organizatorem nie jest Rainbow Tours, a lokalne biuro, które odpowiada za jakoœć serwisu. Ustala też ich program, ceny i terminy wyjazdów, dlatego ewentualne reklamacje należy kierować bezpoœrednio do organizatora. Podane w katalogu opisy i ceny sš jedynie orientacyjne, szczegółowe informacje otrzymajš Państwo u naszego przedstawiciela w Tunezji. Rezydent jest jedynie poœrednikiem w zapisie na imprezy fakultatywne. Min. iloœć uczestników to 15 osób. Przed i po sezonie niektóre wycieczki nie sš organizowane.

Kontakt z naszymi konsultantami

12

rezerwacje@odpoczne.pl

Rezerwując z nami masz:

  • brak prowizji - ceny jak u organizatora
  • oferta sprawdzonych biur podróży
  • gwarancja najniższej ceny
  • bezpieczne zakupy
  • kompetentni doradcy dostępni 7 dni w tygodniu

Gwarancja najniższej ceny

Newsletter Odpoczne.pl

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o ofertach i okazjach, podaj swój adres e-mail:

Ładowanie...